Nowy Jork. Times Square, Central Park i top atrakcje Manhattanu

Kolejny odcinek cyklu o Nowym Jorku, w którym ruszamy na zwiedzanie Midtown czyli samego serca Manhattanu. 

Zaczniemy od Times Square, skąd przez słynną 5tą Aleję dojdziemy pod Rockefeller Plaza, gdzie na Boże Narodzenie dumnie prezentuje się nowojorska choinka. Zobaczymy panoramę z Empire State Building lub innego wieżowca i zajdziemy do spektakularnego Grand Central Terminal. Odwiedzimy Lincoln Center, zobaczymy gdzie mieszkał John Lenon i gdzie znajdują się najlepsze manhattańskie apartamentowce. Zatrzymamy się przy Strawberry Fields by dać się ponieść wyobraźni i po dniu zwiedzenia odpoczniemy w Central Parku, który z pewnością pokochamy tak jak pokochali do Nowojorczycy. Gotowi? Zaczynamy!

Listen to "Nowy Jork. Times Square, Central Park i top atrakcje Manhattanu" on Spreaker.

Zapraszam także do wcześniejszych odcinków cyklu!

W pierwszym odpowiedziałam Wam ogólnie o Nowym Jorku - co warto zobaczyć, co wziąć pod uwagę planując wizytę, jak zwiedzać, gdzie pojechać, gdzie się zatrzymać, itp. 

W kolejnym, drugim odcinku cyklu wyruszyliśmy na wyspę Ellis i wyspę Wolności, by doświadzyć spotkania ze Statuą Wolności i nieco zagłębić się w temat niepodległości Stanów Zjednoczonych i historii amerykańskiej imigracji. 

W trzecim odcinku zabrałam Was na Wall Street, gdzie spotkaliśmy się z Bykiem i Nieustraszoną Dziewczynką, a dziś kończymy temat Dolnego Manhatanu, lądując przy okazji na Dolnym Brooklinie.

W czwartym był spacer na Most Brookloński, Dolny Brooklyn i pod Ground Zero. 

Przyjemnego słuchania i cudnych pobytów w Nowym Jorku!

Więcej inspiracji podróżniczych i relacji na Instagramie: wyjdzdoswiata

Podobało Ci się?
Zostaw gwiazdkę lub komentarz na Spotify/Apple podcast.

Postaw mi kawkę >>>

Pięknego dnia!
Asia

#wyjdzdoswiata

Słucham na:

SPOTIFY

Apple Podcast

Google Podcast

YouTube

Zobacz też

heart