Indie. Festiwal Kolorów i Złoty Trójkąt

16 - 27 marca 2024

Chcesz spędzić festiwal kolorów Holi w Indiach? Marzy Ci się podróż pełna wrażeń, doświadczeń, przygód i indyjskich smaków i aromatów? Chcesz zobaczyć świątynię miłości Taj Mahal o wschodzie słońca? Jesteś ciekawa świata, otwarta i szukasz propozycji innych niż te które oferują masowe biura podróży? Idealnie trafiłaś!

Dołącz do kobiecej podróży do Indii

W kameralnym i przyjaznym gronie podobnych do siebie kobiet poznasz prawdziwe Indie, zwiedzisz wyjątkowe miejsca i doświadczysz wzruszających momentów. Podróż łączy w sobie przygodę, świadome podróżowanie, odpoczynek i spotkanie z indyjską duchowością. To nie jest zwykła wycieczka. To doświadczenie które zmieni Twoje podejście do podróżowania.

Poznaj ze mną prawdziwe Indie!

Kolorowe, tajemnicze i zmieniające perspektywę. Kraj kontrastów, barw i aromatów. Kraj, gdzie z duchowością spotykamy się na każdym kroku, tak jak i zresztą ze słodką masala chai. Kraj, w którym można się zakochać!

To nie jest zwykła wycieczka

Zapraszam Cię na wyprawę, która umożliwi Ci zagłębienie się w indyjski świat, w kameralnym gronie, unikając mankamentów masowej turystyki. Proponuję podróż w kobiecym gronie, wyjazd daleki od typowych ofert biur podróży, pomyślany dla grupy otwartych, gotowych i świadomych kobiet.

Nie będziesz "zaliczała" miejsc. Będziesz doświadczała

Nie będziemy biegać. Dam Ci możliwość wczucia się w odwiedzane miejsca, autentycznego przeżywania i doświadczenia. Poznasz i zobaczysz ze mną prawdziwe Indie.

Tak zaczyna się przygoda

To co warto zrobić przed wyjazdem do Indii, to wziąć ze sobą otwartość, ciekawość i akceptację. Kiedy opuszczamy europejskie normy i oczekiwania, zaczyna się podroż. Ze mną nie będziesz zwykłą turystką, a podróżniczką i poszukiwaczką. Właśnie tak zaczyna przygoda. 

Czeka na Ciebie:

 • Taj Mahal o wschodzie słońca
 • perełki Delhi i lokalne bazary
 • kolorowy Jaipur i festiwal Holi
 • wizyta w sanktuarium słoni
 • safari po parku narodowym
 • podróż indyjskim pociągiem

Złoty Trójkąt

Złoty Trójkąt jest popularną trasą indyjskich wycieczek, gdzie "trójkąt" tworzą 3 główne miasta na trasie: Delhi, Agra i Jaipur.

Złoty Trójkąt w ramach Wyjdź do Świata nie jest sztampowy. Oprócz 3 głównych miast dodatkowo odwiedzimy miejsca niekomercyjne, jak Sanktuarium Słoni i weźmiemy udział w safari w Parku Narodowym Ranthambore. Weźmiemy udział w celebracji obchodów święta holi i przejedziemy się indyjskim pociągiem.

Festiwal Kolorów Holi

Powiem to wprost. Program wyjazdu został zaplanowany nieprzypadkowo w takich datach aby dać Ci możliwość wzięcia udziału w tym wyjątkowym święcie!

Festiwal Holi to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Indiach. Obchodzony jest na przełomie zimy i wiosny, zwykle w marcu. Głównym elementem świętowania jest rzucanie kolorowym proszkiem, farbami i wodą na siebie nawzajem. To symboliczne oczyszczenie i powitanie nowej pory roku.

Podczas Holi ludzie z różnych klas społecznych i wieku bawią się razem, tańczą, śpiewają tradycyjne piosenki i jedzą smaczne potrawy. Festiwal ma także aspekt kulturowy i religijny, gdyż upamiętnia zwycięstwo dobra nad złem i jest związany z hinduistyczną legendą o Radzie i Krishnie.

Festiwal Holi jest obchodzony na całym obszarze Indii, ale najbardziej znane i spektakularne obchody odbywają się w kilku miejscach, w tym właśnie w Jaipurze. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga również wielu turystów z całego świata, którzy chcą doświadczyć tej niezwykłej atmosfery i radości. My też tam będziemy!

A to nadal tylko przedsmak podróży!

Dzień 1 

Wylot z Warszawy

Dzień 2 

Przylot do Delhi.

Czas na odpoczynek po podróży, zakwaterowanie w hotelu. Późnym popołudniem zobaczymy współczesne Delhi na czele z India Gate oraz pomnik pamięci Mahatmy Gandhiego.

Dzień 3

Delhi

Dziś czeka nas zwiedzanie Starego Delhi. Zatrzymamy się na zakupy, wtopimy w indyjski tłum, napijemy aromatycznej herbaty i doświadczymy prawdziwego rytmu miasta. Następnie udamy się do świątyni Sikhijskiej gdzie wyjątkowym doświadczeniem będzie wzięcie udziału we wspólnym świątynnym posiłku. Dzień zakończymy wizytą w kompleksie świątynnym Akshardham Temple, gdzie czeka na nas wieczorne show niespodzianka.

Dzień 4

Delhi - Agra

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Agry, ale zanim Taj Mahal, to po drodze zatrzymamy się w miejscu tworzonym przez wyjątkowych ludzi - w sanktuarium słoni gdzie bezpieczną i pełną miłości opiekę i dom znajdują uratowane zwierzęta. To miejsce z misją edukacyjną i miłością do zwierząt.

Późnym popołudniem kontynuujemy podróż do Agry.

Dzień 5

Agra

Dzień zaczniemy od wizyty w Taj Mahal o wschodzie słońca, by w pełnej krasie i w najlepszy możliwy sposób, zobaczyć tę wyjątkową budowlę. Obłędny Taj Mahal to w rzeczywistości grobowiec - pomnik miłości aż po grób, który Sahdżahan wybudował dla swojej ukochanej żony Mumtaz. Taj Mahal jest majstersztykiem pod każdym względem i jest zdecydowanie jednym z najlepiej zachowanych zabytków w całych Indiach. 

Dziś zwiedzimy także Czerwony Fort w Agrze - symbol potęgi Państwa Wielkich Mogołów. To tam spędził resztę swojego życia Sahdżahan - budowniczy Taj Mahal.

Dzień 6

Agra - Park Narodowy Ranthambore

Po intensywniejszych przeżyciach w Delhi i Agrze ruszamy w kierunku parku narodowego Ranthambore, na terenie którego osiadł i ma się bardzo dobrze dostojny tygrys bengalski. Sam obszar i okolica parku narodowego jest niesamowicie spokojna, słynąca z klimatycznych hoteli, sprzyjająca zatrzymaniu się i regeneracji w otoczeniu natury. Zatrzymamy się w hotelu, w którym będzie można skorzystać ze spa.

Dzień 7

Ranthambore

Dzień na łonie natury. W tym dniu czekają nas aż dwa safari po parku narodowym Ranthambore (wczesnoporanne i popołudniowe), podczas których spotkamy się z tygrysem bengalskim i innymi mieszkańcami tych terenów. Pomiędzy wizytami w parku czas na relaks w spa i odpoczynek.

Dzień 8

Ranthambore - Jaipur

Rano możliwość skorzystania ze spa i masaży, a po lunchu ruszamy w kierunku Jaipuru zbliżając się już do obchodów Holi. Po drodze zatrzymamy się w bardzo ciekawym miejscu - w świątyni małp.

Dzień 9

Jaipur

Dziś zobaczymy najważniejsze atrakcje i miejsca Jaipuru zwanego Pink City czyli Różowe Miasto. Zaczniemy od wizyty w Amber Fort, gdzie udamy się pieszo lub jeepami. Wieczorem czekają nas same atrakcje w tym obchody Holika Dahan czyli ceremonii poprzedzającej główne obchody Holi.

Dzień 10

Jaipur

Dziś przypadają główne obchody Holi i dzień ten spędzimy iście festiwalowo czynnie biorąc udział w lokalnych obchodach i ceremoniach.

Dzień 11

Jaipur - Delhi

Po festiwalowych przeżyciach czeka nas jeszcze jedna indyjska atrakcja - podróż pociągiem! Po śniadaniu wsiadamy w pociąg do Delhi.

Na pewno słyszałaś o indyjskich pociągach. To nie tylko sposób na przemieszanie się w Indiach, ale także cała tradycja, kultura i styl życia Hindusów, których doświadczymy podczas tej podróży.

Po przyjeździe do Delhi szansa na ostatnie zakupy przed wyjazdem lub odpoczynek.

Dzień 12

Lot Delhi - Warszawa

Zanim podejmiesz decyzję spójrz tylko co pisały uczestniczki wcześniejszych wyjazdów z Wyjdź do Świata

Cena: 6500PLN + 500EURO

Terminy płatności

I 2000 PLN - przy rezerwacji miejsca na wyjeździe

|| 4500 PLN - najpóźniej 45dni przed rozpoczęciem wyjazdu

III 500 EURO - po przylocie do Indii (pakiet dewizowy w gotówce)

Cena zawiera

 • realizację programu (w tym wszystkie przejazdy wymienione w programie)
 • pełne wsparcie przed podróżą (porady, informacje, itp.) jak i w czasie jej trwania
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (możliwość dopłaty do jedynki)
 • wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja + lunch w Ranthambore)
 • ubezpiecznie podróżne
 • wszystkie bilety wstępu do odwiedzanych miejsc i atrakcji ujętych w programie
 • napiwki dla lokalnej obsługi (kierowcy, przewodnik lokalny)
 • obecność organizatorki na miejscu
 • obecność doświadczonego przewodnika indyjskiego na miejscu

Cena nie zawiera

 • atrakcji dodatkowych, nieujętych w programie i opisie wyjazdu
 • masaży, zabiegów spa, atrakcji na własną rękę w czasie wolnym, itp. 
 • napiwków innych niż wymienione
 • wydatków osobistych
 • wizy indyjskiej (ok. 30$)
 • lotu do Indii (w zależności od terminu rezerwacji miejsca - ok. 3000-3500zł)

Co ważne i istotne

Liczba miejsc: 15

Gwarantuję wyjazd kameralny, w kobiecej grupie, bez dzieci. Maksymalnie 15 uczestniczek.

Bezpieczeństwo na miejscu

Zarówno ja, jak i wykwalifikowany przewodnik indyjski jesteśmy z Tobą podczas całego pobytu w Indiach. Twoje bezpieczeństwo i komfort podróży są dla nas priorytetem.

Organizacja wyjazdu

Wyjazd jest wyjazdem w pełni zorganizowanym, bezpiecznym i podlegającym polskiemu prawu.

Wyjdź do Świata jako podmiot ma status touroperatora i tym samym posiada wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych oraz wszelkie wymagane licencje i dokumenty, w tym gwarancję ubezpieczeniową z możliwością organizacji wyjazdów.

Pełna nazwa firmy: Joanna Dąbek Wyjdź do Świata

Numer wpisu do rejestru organizatorów turystyki: 22305

Rok uzyskania wpisu: 2019

Wpis do rejestru oraz wymagane zabezpieczenia możesz sprawdzić tu >>>

Zakwaterowanie

W ramach oferty zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych - za dopłatą istnieje możliwość zakwaterowania w jedynce.

Jeśli lecisz sama i chcesz skorzystać z opcji zakwaterowania w dwójce z inną uczestniczką - potwierdzę Ci czy to możliwe.

Śpimy w sprawdzonych i lokalnych miejscach. Proszę weź pod uwagę, że to wyjazd do Indii gdzie nie obowiązują europejskie normy i standardy. Wyjątkowo, ale jednak, w hotelu może zabraknąć ciepłej wody, śniadania będą typowo indyjskie, itp.

Wyżywienie

Jedzenie i lokalna kuchnia to jedne z ważniejszych punktów na każdym wyjeździe a i czym byłaby podróż do Indii bez spotkania się z aromatami curry i słodką masala chai?

W ofercie wyjazdu mamy śniadania (w hotelach) i obiadokolacje (hotele lub restauracje/obiekty lokalne). Podczas pobytu w Ranthambore w cenie wyjazdu jest dodatkowo także lunch.

W ciągu zwiedzania lub podróżowania (na trasach) z przyjemnością zaproponujemy wspólny lunch lub polecimy konkretne miejsca.

Transport i przejazdy

W ramach wyjazdu będziemy podróżowały prywatnym transportem - mały autokar/mini bus tylko dla naszej grupy.

1 podróż odbędziemy pociągiem: Jaipur - Delhi.

Podróż pociągiem odbędzie się w klimatyzowanym przedziale z gwarancją miejsca dla każdej uczestniczki.

Płatności i pakiet dewizowy

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na wyjeździe jest wpłata 2000 PLN lub pełnej kwoty 6500 PLN na konto mBank Joanna Dąbek 23 1140 2004 0000 3102 8122 9575

Przy płatności ratalnej (2000 PLN + 4500 PLN) II ratę za wyjazd należy opłacić najpóźniej na 45dni przed rozpoczęciem podróży czyli do 30/01/2024r.

Poinformuj mnie przy zapisie na wyjazd, że chcesz fakturę. Faktury VAT marża wystawiam po wykonaniu usługi, czyli po zakończonym wyjeździe.

Pakiet dewizowy w kwocie 500 EURO jest nierozerwalną częścią oferty i obowiązkowo płatny jest na miejscu po przylocie w gotówce. Na pakiet dewizowy składają się m.in. opłaty drogowe, opłaty parkingowe, bilety wstępów do odwiedzanych atrakcji i miejsc, przewodnik lokalny, napiwki (wymienione w "cena zawiera"). Pakiet dewizowy nie podlega rozliczeniu.

Wiza

Do Indii wymagana jest wiza turystyczna.

Dziś e-wiza wydawana jest online. Wniosek wypełnia się online, a odpowiedź przychodzi w ciągu kilku dni.

Loty

Zależy mi na tym byśmy leciały jednym lotem.* Standardowo, gdy zbierze się grupa, przez zaprzyjaźnione biuro zajmujące się sprzedażą biletów lotniczych, załatwiam bilety w ramach rezerwacji grupowej, do indywidualnego opłacenia w wyznaczonym okresie czasowym.

*Jeśli mieszkasz poza Polską lub z innych przyczyn osobistych nie będziesz leciała tym samym lotem to daj mi znać. Postaram się skoordynować spotkanie na miejscu.

Napiwki

W Indiach to standard i norma. Napiwki zostawia się w zasadzie za każdą usługę, nie tylko w restauracji i nie do końca jest to kwestia uznaniowa. Nie są to duże kwoty, bardziej symboliczne, niemniej warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu budżetu.

W ramach realizacji programu uwzględnione są napiwki dla kierowców i przewodnika lokalnego.

Dokumenty

Upewnij się, że masz ważny* paszport.

Zaaplikuj o wizę najpóźniej z tygodniowym wyprzedzeniem.

*Ważność paszportu powinnna przekroczyć pół roku w momencie rozpoczęcia podróży.

Ubezpieczenie

Ubezpiecznie podróżne standardowe oferowane przez TU Europa w cenie wyjazdu. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wariantu z uwagi na Twoją osobistą sytuację, zwłaszcza chorobę przewlekłą, skontaktuj się ze mną. Przedstawię Ci możliwe opcje.

Istnieje także możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Daj znać jeśli jesteś zainteresowana.

Szczepienia

Do Indii nie ma obowiązkowych szczepień. Jeśli masz wątpliwości lub chcesz się zaszczepić warto skontaktować się z lekarzem medycyny podróży.

Jesteś zdecydowana? Wypełnij formularz zapisu >>>

Chcesz o coś dopytać?

Zastanawiasz się czy to jest wyjazd dla Ciebie?

Porozmawiajmy. Jestem tu dla Ciebie.

Skontaktuj się ze mną >>>

Poznaj ze mną kolorowe Indie

Asia Dąbek

Jestem podróżniczką, organizatorką wyjazdów i doświadczoną pilotką wycieczek. W Wyjdź do Świata łączę pasję i miłość do podróży z wieloletniem doświadczeniem zdobytym w pracy dla dużych touroperatorów zarówno w Polsce jak i za granicą.

Łączę nie tylko wieloletnie doświadczenie zawodowe z zamiłowaniem do podróży, a także podróże z rozwojem osobistym i mindfulness - jestem nauczycielką mindfulness i medytacji. Prywatnie żyję holistycznie i w zgodzie ze sobą. Wierzę, że każda podróż jest wyjątkową okazją do ekspoloracji siebie i świata, a także szansą na przeżycie niezwykłej przygody. Zapraszam!

Więcej o mnie przeczytasz tu >>>

Posłuchaj także podcastu o Indiach >>>

O Indiach nagrałam aż 4 odcinki. Zainspiruj się i zdecyduj czy Indie i ta podróż są dla Ciebie.

Wyjdź do Świata i spotkaj siebie

Do zobaczenia w podróży,

Asia

Zobacz też

heart