Indie. Kobieca podróż

2 - 15 listopada 2023

Dołącz do kobiecej wyprawy do Indii, podczas której poznasz prawdziwe Indie, zwiedzisz wyjątkowe miejsca i doświadczysz niesamowitych momentów. Podróż łączy w sobie przygodę, świadome podróżowanie i odpoczynek, a że jedziemy do Indii, to nie zabraknie też spotkania z indyjską duchowością i po prostu bycia. To nie jest zwykła wycieczka. To doświadczanie, eksploracja i zagłębienie się w prawdziwy indyjski świat. Wyjedź ze mną, zachwyć się Indiami i przeżyj podróż życia. Zapraszam!

Poznaj ze mną prawdziwe Indie!

Kolorowe, tajemnicze i zmieniające perspektywę. Kraj kontrastów, barw i aromatów. Kraj, gdzie z duchowością spotykamy się na każdym kroku, tak jak i zresztą ze słodką masala chai. Kraj, w którym można się zakochać!

To nie jest zwykła wycieczka

Zapraszam Cię na wyprawę, która umożliwi Ci zagłębienie się w indyjski świat, w kameralnym gronie, unikając mankamentów masowej turystyki. Proponuję “inne” Indie - kobiece, dalekie od typowych ofert biur podróży, skrojone dla grupy otwartych, gotowych i świadomych kobiet.

Nie będziesz "zaliczała" miejsc. Będziesz doświadczała

Nie będziemy biegać. Dam Ci możliwość wczucia się w odwiedzane miejsca, autentycznego przeżywania i doświadczenia. Poznasz i zobaczysz prawdziwe Indie.

Tak zaczyna się przygoda

To co warto zrobić przed wyjazdem do Indii, to wziąć ze sobą otwartość, ciekawość i akceptację. Kiedy opuszczamy europejskie normy i oczekiwania, zaczyna się podroż. Ze mną nie będziesz zwykłą turystką, a podróżniczką i poszukiwaczką. Właśnie tak zaczyna przygoda. 

W programie m.in

 • Taj Mahal o wschodzie słońca
 • Rishikesh - stolica jogi i medytacji
 • perełki Delhi i lokalne bazary
 • warsztaty kuchni indyjskiej
 • noclegi nad świętym Gangesem
 • podróże indyjskimi pociągami

Poniżej znajdziesz cały program wyjazdu

Dzień 1 

Wylot z Warszawy

Dzień 2 

Przylot do Delhi.

Przejazd do Agry, zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 3

Agra.

Dzień zaczniemy od wizyty w Taj Mahal o wschodzie słońca, by w pełnej krasie i w najlepszy możliwy sposób, zobaczyć tę wyjątkową budowlę. Obłędny Taj Mahal to w rzeczywistości grobowiec - pomnik miłości aż po grób, który Sahadżahan wybudował dla swojej ukochanej żony Mumtaz. Gwarantuję Ci, że Taj Mahal nie jest ani trochę przereklamowany i jest zdecydowanie najlepiej zachowanym zabytkiem w całych Indiach. 

Dziś zwiedzimy także Czerwony Fort w Agrze - symbol potęgi Państwa Wielkich Mogołów. To tam spędził resztę swojego życia Sahdżahan - budowniczy Taj Mahal.

Dzień 4

Dziś czeka nas podróż pociągiem do Rishikesh.

Na pewno słyszałaś o indyjskich pociągach. To nie tylko sposób na przemieszanie się w Indiach, ale także cała tradycja, kultura i styl życia Hindusów, których doświadczymy podczas tej podróży.

Po przyjeździe do Rishikesh zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży i pierwsze spotkanie z miastem.

Położony nad Świętym Gangesem Rishikesh to stolica jogi i medytacji w Indiach. Tutaj spotkamy się z różnymi studiami jogi, medytacji oraz licznymi procesjami i ceremoniami. 

Dzień 5

Rishikesh.

Odwiedzimy Ashram Beatelsów i poczujemy klimat idei indyjskich aszramów jako takich. Beatelsi upatrzyli sobie to miejsce w Indiach i zamknęli się tam swojego czasu by odciąć się od rzeczywistości, medytować i tworzyć. Tego dnia odwiedzimy jeszcze jeden aszram, tym razem funkcjonujący do dziś Parmarth Niketan Ashram, gdzie mieści się ogromna figura boga Shiwy, a sam ashram otwarty jest dla ludzi wszystkich narodowości i wyznań. Wieczór zakończymy biorąc udział w wyjątkowym show - ceremonii Ganga Aartii, która odbywa się nad samym Świętym Gangesem. 

Dzień 6

Rishikesh.

Minfulness w podróży czyli dziś jest dzień bez ścisłego planu. To czas na masaż ajurwedyjski, wizytę w spa, zakupy czy pójście na spacer i eksplorację okolicy.

Dzień 7

Opuszczamy Rishikesh i udajemy się nad święty Ganges do miejsca wyjątkowego.

Banyan by the Ganges to miejsce niezwykłe gdzie spędzimy dwa pełne najbliższe dni.

Po przyjeździe zakwaterowanie, a po południu spacer nad wodospad i eksploracja okolicy.

Dzień 8

Banyan by the Ganges.

Dziś czeka nas wizyta w wiosce Nugaon (spacer ok. 9km w dwie strony) gdzie spotkamy się z lokalnymi mieszkańcami i doświadczymy życia na indyjskiej prowincji.

Dzień 9

Banyan by the Ganges.

Kontynuujemy naszą wizytę nad Gangesem. Dziś czekają na nas wspólne warsztaty kuchni indyjskiej i wieczorny spektakl Ganga aarti nad rzeką.

Dzień 10

Po śniadaniu opuszczamy naszą enklawę nad Gangesem i udajemy się do Haridwar gdzie wsiadamy w pociąg do Delhi.

Zakwaterowanie w Delhi.

Dzień 11

Delhi.

Dziś przypadają główne obchody święta Divali.

Divali festiwal światła, najważniejsze święto w religii hinduistycznej obchodzone jest z rozmachem i przyciąga tłumy. Weźmiemy udział w głównych obchodach.

Dzień 12

Delhi.

Po festiwalowych przeżyciach dziś czeka nas zwiedzanie Starego Delhi i mnóstwo innych atrakcji. Zatrzymamy się na zakupy, wtopimy w indyjski tłum, napijemy aromatycznej herbaty i doświadczymy prawdziwego rytmu miasta.

Dzień 13

Kontynuujemy zwiedzanie Delhi.

Dziś bardziej współczesna odsłona miasta. Zobaczymy budynek Parlamentu Indyjskiego, Pałac Prezydencki i słynną India Gate.

Dzień 14

Lot Delhi - Warszawa

Dołącz do mnie i przeżyj podróż życia!

Zanim podejmiesz decyzję spójrz tylko co pisały uczestniczki wcześniejszych wyjazdów z Wyjdź do Świata


Cena: 6900PLN + 500EURO

Raty płatności

I 2000 PLN - przy rezerwacji miejsca na wyjeździe

|| 4900 PLN - najpóźniej 45dni przed rozpoczęciem wyjazdu

III 500 EURO - po przylocie do Indii (pakiet dewizowy w gotówce)

Cena zawiera

 • realizację programu (w tym wszystkie przejazdy wymienione w programie)
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (możliwość dopłaty do jedynki)
 • wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja)
 • ubezpiecznie podróżne
 • wszystkie bilety wstępu do odwiedzanych miejsc i atrakcji ujętych w programie
 • napiwki dla lokalnej obsługi (kierowcy, przewodnik lokalny)
 • obecność organizatorki na miejscu
 • obecność doświadczonego przewodnika indyjskiego na miejscu

Cena nie zawiera

 • atrakcji dodatkowych, nieujętych w programie i opisie wyjazdu
 • masaży, zabiegów spa, atrakcji na własną rękę w czasie wolnym, itp. 
 • wydatków osobistych
 • wizy indyjskiej (ok. 30$)
 • lotu do Indii (w zależności od terminu rezerwacji miejsca - ok. 3000-3500zł)

Co ważne i istotne

Liczba miejsc: 15

Gwarantuję wyjazd kameralny, w kobiecej grupie, bez dzieci.

Organizacja i obecność na miejscu

Zarówno ja, jak i wykwalifikowany przewodnik indyjski jesteśmy z Tobą podczas całego pobytu w Indiach. Twoje bezpieczeństwo i komfort podróży są dla nas priorytetem.

Organizacja wyjazdu

Wyjazd jest wyjazdem w pełni zorganizowanym, bezpiecznym i podlegającym polskiemu prawu.

Wyjdź do Świata jako podmiot ma status touroperatora i tym samym posiada wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych oraz wszelkie wymagane licencje i dokumenty, w tym gwarancję ubezpieczeniową z możliwością organizacji wyjazdów.

Pełna nazwa firmy: Joanna Dąbek Wyjdź do Świata

Numer wpisu do rejestru organizatorów turystyki: 22305

Rok uzyskania wpisu: 2019

Wpis do rejestru oraz wymagane zabezpieczenia możesz sprawdzić tu >>>

Zakwaterowanie

W ramach oferty zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych - za dopłatą istnieje możliwość zakwaterowania w jedynce.

Jeśli lecisz sama i chcesz skorzystać z opcji zakwaterowania w dwójce z inną uczestniczką - potwierdzę Ci czy to możliwe.

Śpimy w sprawdzonych i lokalnych miejscach. Proszę weź pod uwagę, że to wyjazd do Indii gdzie nie obowiązują europejskie normy i standardy. W hotelu może zabraknąć ciepłej wody, śniadania będą typowo indyjskie, itp.

3 noce spędzimy w Banyan by the Ganges w bliskości natury i nad rzeką Ganges. Sprawdź to wyjątkowe miejsce i zobacz czy to dla Ciebie >>>

Wyżywienie 

Jedzenie i lokalna kuchnia to jedne z ważniejszych punktów na każdym wyjeździe a i czym byłaby podróż do Indii bez spotkania się z aromatami curry i słodką masala chai? 

W ofercie wyjazdu mamy śniadania (w hotelach) i obiadokolacje (hotele lub restauracje/obiekty lokalne). Podczas pobytu w Banyan by the Ganges w cenie wyjazdu jest dodatkowo także lunch.

W ciągu zwiedzania lub podróżowania (na trasach) z przyjemnością zaproponujemy wspólny lunch lub polecimy konkretne miejsca.

Transport i przejazdy

W ramach wyjazdu będziemy podróżowały prywatnym transportem - mały autokar/mini bus.

2 podróże odbędziemy pociągiem: Agra-Haridwar i Haridwar-Delhi.

Haridwar jest stacją kolejową dla Rishikesh.

Płatności i pakiet dewizowy

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na wyjeździe jest wpłata 2000 PLN lub pełnej kwoty 6900 PLN na konto mBank Joanna Dąbek 23 1140 2004 0000 3102 8122 9575

Przy płatności ratalnej (2000 PLN + 4900 PLN) II ratę za wyjazd należy opłacić najpóźniej na 45dni przed rozpoczęciem podróży czyli do 16/09/2023r.

Poinformuj mnie przy zapisie na wyjazd, że chcesz fakturę. Faktury VAT marża wystawiam po wykonaniu usługi, czyli po zakończonym wyjeździe.

Pakiet dewizowy w kwocie 500 EURO jest nierozerwalną częścią oferty i obowiązkowo płatny jest na miejscu po przylocie w gotówce. Na pakiet dewizowy składają się m.in. opłaty drogowe, opłaty parkingowe, bilety wstępów do odwiedzanych atrakcji i miejsc, przewodnik lokalny, napiwki. Pakiet dewizowy nie podlega rozliczeniu.

Wiza

Do Indii wymagana jest wiza turystyczna.

Dziś e-wiza wydawana jest online. Wniosek wypełnia się online, a odpowiedź przychodzi w ciągu kilku dni.

Loty

Zależy mi na tym byśmy leciały jednym lotem.* Standardowo, gdy zbierze się grupa, przez zaprzyjaźnione biuro zajmujące się sprzedażą biletów lotniczych, załatwiam bilety w ramach rezerwacji grupowej, do indywidualnego opłacenia w wyznaczonym okresie czasowym.

*Jeśli mieszkasz poza Polską lub z innych przyczyn osobistych nie będziesz leciała tym samym lotem to daj mi znać. Postaram się skoordynować spotkanie na miejscu.

Napiwki

W Indiach to standard i norma. Napiwki zostawia się w zasadzie za każdą usługę, nie tylko w restauracji i nie do końca jest to kwestia uznaniowa. Nie są to duże kwoty, bardziej symboliczne, niemniej warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu budżetu.

W ramach realizacji programu uwzględnione są napiwki dla kierowców i przewodnika lokalnego.

Dokumenty

Upewnij się, że masz ważny* paszport.

Zaaplikuj o wizę najpóźniej z tygodniowym wyprzedzeniem.

*Ważność paszportu powinnna przekroczyć pół roku.

Ubezpieczenie

Ubezpiecznie podróżne standardowe oferowane przez TU Europa w cenie wyjazdu. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wariantu z uwagi na Twoją osobistą sytuację, zwłaszcza chorobę przewlekłą, skontaktuj się ze mną. Przedstawię Ci możliwe opcje.

Istnieje także możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Daj znać jeśli jesteś zainteresowana.

Szczepienia

Do Indii nie ma obowiązkowych szczepień. Jeśli masz wątpliwości lub chcesz się zaszczepić warto skontaktować się z lekarzem medycyny podróży.

Jesteś zdecydowana? Wypełnij formularz zapisu>>>

Chcesz o coś dopytać? 
Zastanawiasz się czy to jest wyjazd dla Ciebie?

Jestem tu dla Ciebie. Napisz do mnie >>>

Wyjedź ze mną do Indii

Asia Dąbek

Jestem podróżniczką, organizatorką wyjazdów i doświadczoną pilotką wycieczek. W Wyjdź do Świata łączę pasję i miłość do podróży z wieloletniem doświadczeniem zdobytym w pracy dla dużych touroperatorów zarówno w Polsce jak i za granicą.

Łączę nie tylko wieloletnie doświadczenie zawodowe z zamiłowaniem do podróży, a także podróże z rozwojem osobistym i mindfulness - jestem nauczycielką mindfulness i medytacji. Prywatnie żyję holistycznie i w zgodzie ze sobą. Wierzę, że każda podróż jest wyjątkową okazją do ekspoloracji siebie i świata, a także szansą na przeżycie niezwykłej przygody. Zapraszam!

Więcej o mnie przeczytasz tu >>>

Posłuchaj także podcastu >>> O Indiach były już 4 odcinki. Zainspiruj się i zdecyduj czy Indie to kraj dla Ciebie.

Wyjdź do Świata i spotkaj siebie

Do zobaczenia w podróży,

Asia

Zobacz też

heart